8-15 maja 2026 r.
Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek jest: Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.
Z tej okazji Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej miał przyjemność gościć Teatr Lalek „Igraszka” z Warszawy z przedstawieniem „Złote jajko”, opowiadające o wilku, który niespodziewanie staje się tatą, oraz o kurczaku, który wywraca jego życie do góry nogami. Spektakl obejrzało 70 dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Zambrowie, a uśmiech na twarzach małych widzów był najlepszym dowodem, że im się bardzo podobało. Dzieciaki miały możliwość obcowania z prawdziwą sztuką. Na koniec nasi aktorzy pozwolili obejrzeć i dotknąć wykorzystane precyzyjnie wykonane kolorowe pacynki.
W ramach święta bibliotek w MBP w Zambrowie odbywa się 15. Kiermasz Taniej Książki w dniach 11-16 maja w Oddziale dla Dorosłych. Zorganizowane zostały również warsztaty komiksu i karykatury dla uczniów i bibliotekarzy w ramach szkolenia bibliotekarzy powiatu zambrowskiego w dniu 14 maja, liczne odwiedziny uczniów i przedszkolaków, loteria biblioteczna dla najmłodszych oraz wizyta bibliotekarzy w przedszkolu.
Serdecznie zapraszamy do świętowania 🙂









