MIEJSKA
PUBLICZNA

XXIII Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania

W dniach 1-7 czerwca 2024 roku w całej Polsce odbywał się XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”.

Celem akcji jest rozbudzanie dziecięcej wyobraźni, wrażliwości i ciekawości otaczającego świata.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie włączyła się w te obchody. Oddział dla Dzieci zaprosił przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 4 „Biedronki”. Dzieci z uwagą i w pełnym skupieniu wysłuchały prezentowanych utworów: Lokomotywa Juliana Tuwima oraz Tupcio Chrupcio Prezent Urodzninowy Elizy Piotrowskiej, czytanych przez bibliotekarzy i pracowników Izby Historycznej w Zambrowie. W obchodach tego święta uczestniczyło około 130 dzieci.

Bibliotekarze zachęcają wszystkich rodziców, aby co najmniej 20 minut przeznaczali na wspólne, głośne czytanie i zapraszają do odwiedzania biblioteki.