8-15 maja Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek – Ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenia prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2024 odbywa się pod hasłem Biblioteka – miejsce na czasie.

Z tej okazji Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie gościł uczniów ze Szkoły Podstawowej z Wiśniewa oraz dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie. Pierwsza grupa wysłuchała bajki o przygodach lwa. Chętnie brała udział w odgadywaniu zagadek o postaciach z bajek. Druga grupa natomiast chętnie uczestniczyła w zajęciach ekologicznych. Uczniowie chętnie dzielili się informacjami dotyczącymi drzew i lasów w naszym życiu. Utrwalili również wiadomości o segregacji śmieci, w czym pomogło im opowiadanie Fenek – segreguję śmieci w formie teatrzyku kamishibai. Największą radość sprawiło im poszukiwanie ukrytych zwierząt. Liczyła się szybkość i dokładność wykonania zadania, co zostało nagradzane drobnym upominkiem. Dzieci brały również udział w zajęciach ruchowych.

Tydzień Bibliotek to świetna okazja, żeby odwiedzić naszą placówkę. Każda okazja do czytania jest dobra!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!