Spotkanie autorskie z Ojcem Wacławem Oszajcą

Dzieje się w naszej bibliotece!

We wtorek (26 kwietnia) i środę (27 kwietnia) mieliśmy możliwość goszczenia niezwykłego człowieka, kapłana, jezuitę, dziennikarza, publicystę i poetę – Ojca Wacława Oszajcę. Opowieści z życia przeplatał własnymi wierszami, do których napisania inspirowali go inni poeci, rozważanie nad wiarą i życiem. Nie szczędził anegdot z życia (również zakonnego) i własnych spostrzeżeń na różne aspekty życia. Nie obyło się również bez nawiązań do biblii, postaci świętych oraz sacrum i profanum.
Oba spotkania były niezwykle owocne, ciekawe, inspirujące oraz uduchowiające. W tych trudnych obecnie czasach ważne jest abyśmy otwierali się na wrażenia duchowe, estetyczne, moralne, rozważali czym jest dobra a czym zło i szukali tego „złotego środka”, a także uaktywnili swoją wrażliwość na przeżycia drugiego człowieka oraz otaczający nas świat.

Dziękujemy z całych serc za poświęcony czas Ojca Wacława i zapraszamy z każdym nowo wydanym dziełem! Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.