Spotkanie autorsko-teatralne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie

25 kwietnia 2024 odbyło się spotkanie autorsko-teatralne z Państwem Mariolą Fajak-Słomińską oraz Januszem Słomińskim z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich obchodzonego co roku 23 kwietnia. Uczestnikami spotkania w Oddziale dla Dzieci były przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 4 „Biedronki”.

Pani Mariola Fajak-Słomińska jest autorką książek dla dzieci i scenariuszy teatralnych, reżyserem, aktorką, dwukrotną laureatką nagrody „Bursztynowego Pierścienia” za najlepszy spektakl dla najmłodszych („Afrykańska przygoda” w 2010 r. oraz „Rosnę” w 2016 r.). Zagrała też w wielu spektaklach i imprezach plenerowych i kameralnych w teatrach w Toruniu, Schwedt, a obecnie gra w teatrze „Pleciuga” Szczecinie. Często występuje wraz z mężem, znakomitym aktorem Januszem Słomińskim, również laureatem wielu nagród aktorskich m.in. prestiżową statuetką Henryka za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Podczas spotkania pisarka opowiedziała dzieciom o swoich książkach, w jaki sposób powstają i skąd czerpie pomysły. Goście przeczytali kilka wierszy z książki pt. ,,Wiersze w kadrze” ilustrując je zabawną inscenizacją z wykorzystaniem znakomitej gry aktorskiej, lalek i rekwizytów teatralnych. Przedszkolaki żywo uczestniczyli w spektaklu, angażując się i grając razem z aktorami. Przygotowane mini scenki były połączone z autorskimi publikacjami i zabawami. Spektakl wieńczyło wspólne zaśpiewanie piosenki z repertuaru Teatru Dwukropek. Wszyscy bawili się wspaniale.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość otrzymania pamiątkowego autografu z imienną dedykacją artystki w nowo zakupionych książkach.